[O1] nie wyłączajaca się dmuchawa nawiewu powietrza

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Marcin STECZKO
    Rider
    S_OCP Member
    • 2006
    • 292

    [O1] nie wyłączajaca się dmuchawa nawiewu powietrza

    Zamieszczone przez mg1976
    Tego, z oczywistych względów, pozwolę sobie nie komentować.
    A jakie są te oczywiste wględy?

    Zamieszczone przez mg1976
    tomil napisał/a:
    Poza tym- oszustwem to chyba jest cała nagonka na przemysł motoryzacyjny, normy Euro.

    No to jest ciekawa teza, tylko niech się kolega jeszcze z dowodem rozwinie.
    Nie wiem o jaki dowód może koledze chodzić. Może o taki, że chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze? Udowodnione zostało, że ludzka działalność to tylko ułamek procenta naturalnej emisji. W motoryzacji bijemy się natomiast o setne części procenta emisji, gdzie największa jest w przemyśle.

    Zamieszczone przez mg1976
    tomil napisał/a:
    Następna sprawa- mg1976, porównaj sobie emisję CO2 1,8 TSI oraz 1,9 tdi. Czy przez usunięcie kata tdi zbliży się do TSI

    A z jakiego powodu miałbym to porównywać ? Co to ma do rzeczy w poruszonym temacie ? Oba silniki fabrycznie wyposażane są przecież w katalizatory
    I oba spełniają jedną normę, tylko każdy z nich ma inną emisję związaną chociażby ze sprawnością silnika, która w przypadku diesla jest ciut wyższa.

    A porównanie miałoby dać pogląd który silnik bardziej zatruwa środowisko, jesli już o tym mówimy.
    BYŁ SREBRNY "AGRESOR"
    Była BIAŁE COMBI AZJ 4X4
    Była CZARNA COMBI ATD 4X4

    MK IV
  • zyga998
    Classic
    • 2005
    • 13

    #2
    [O1] nie wyłączajaca się dmuchawa nawiewu powietrza

    Mam problem z dmuchawą ogrzewania, po wyjęciu kluczyka ze stacyjki czasami nie chce sie wyłączyć, przeszukałem forum nic na ten temat nie znalazłem, oprucz dmuchawy działają jeszcze wycieraczki i ogrzewanie tylnej szyby, jest to problem bo jak zapomnę przekręcić włącznik nawiewu na zero to mam rozładowany aku i wycie alarmu. wymiana kostki stacyjki i przekażnika nr 100 (który prawdopodobnie służy do załączania powyższych układów) nic nie dała. Czy ktoś spotkał się z takim zjawiskiem, dodam że dzieje się tak tylko czasem.

    Komentarz

    • tom2212
      RS
      • 2008
      • 3892

      #3
      tzn ze stacyjka nie rozłącza prądu a powinna czyli jak wyłączasz stacyjkę to prądu nie powinieneś uświadczyć. Stawiam na samą stacyjkę

      Komentarz

      • zyga998
        Classic
        • 2005
        • 13

        #4
        sama stacyjka? tzn wymiana kostki stacyjki nie wystarczy?

        Komentarz

        • tom2212
          RS
          • 2008
          • 3892

          #5
          no dokladnie

          Komentarz

          • zyga998
            Classic
            • 2005
            • 13

            #6
            Witam! Zgodnie z sugestią kolegi toma2212 zamowiłem nową stacyjkę dorabianą do oryginalnych kluczyków, czeka się dwa tygodnie, w związku z tym mam pytanko czy któryś z kolegów wymieniał już taką stacyjkę? czy to jest trudna operacja

            Komentarz

            Pracuję...